בג"ץ 457/10 גורבטיך נגד משרד הפנים

בג"ץ 457/10 גורבטיך נגד משרד הפנים

הלקוח שלנו (ולדימיר) שירת במשך עשרות שנים בתפקידים בכירים בצבא הרוסי ולאחר מכן במשטרת רוסיה.

עם פרישתו לפנסיה החליט הלקוח וכל בני משפחתו לעלות לישראל. לאחר שהלקוח הגיע לישראל והגיש את הבקשה למתן מעמד עולה ואזרחות ישראלית החליט משרד הפנים לבדוק את מסמכיו, אולם משטרת רוסיה כבר לאחר שהלקוח שלנו עלה לישראל החליטה לפתוח נגדו בחקירה פלילית בחשד כי הלקוח גנב משולחן העבודה את המחשב הנייד.

אין לנו ספק כי כל זה נעשה במטרה לסחוט שוחד מהלקוח ואין פלא כי רשויות רוסיה לא הסתפקו רק בפתיחת תיק החקירה, אלא גם פנו ל- INTERPOLE במטרה לאתר את הלקוח ולהסגירו לרוסיה.

אין ספק כי למשרד הפנים נודע על נקיטת הליכים פליליים נגד הלקוח ברוסיה וכתוצאה מכך החליט משרד הפנים להקפיא את הטיפול בבקשת הלקוח למתן מעמד עולה מבלי ליתן נימוק כל שהוא.

משרדינו נאלץ להגיש עתירה מנהלית לבג"ץ.

לאחר הגשת התעירה לבג"ץ משרד הפנים הסכים בהתחלה ליתן ללקוח מעמד תושב אירעי ובהמשך הלקוח קיבל גם את מעמד עולה ואזרחות.

 

זקוק לעזרה?

השאירו בקשה להתייעצות:

אנו מגיבים בדרך כלל תוך שעתיים    אריאל כצמן. עורך דין בחיפה ובתל אביב

    משרדנו נוסד ע"י עו"ד ונוטריון אריאל כצמן, אשר הוסמך לעריכת דין ב-31/05/1999. משרדנו עובד בהצלחה ומעניק שירותים משפטיים שונים ללקוחות רבים הנמצאים בארץ ובחו"ל. משרדינו נוסד בשנת 2001 לאחר שמייסד המשרד, עורך הדין ונוטריון אריאל רומן כצמן עבד כמתמחה במשרדו של עו"ד יהודה זהבי בת"א (1998-1999) וכעו"ד שכיר במשרד עו"ד דגני, שפירא ושות' בחדרה ונצרת עלית ואצל עו"ד כרמית דרגושנסקי (1999-2001) ברמת גן. ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב (למעלה מ -21 שנה) שצבר בעל המשרד מאפשרים לנו לטפל בנושאים מורכבים ולמצוא פתרונות הטובים ביותר, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים של הלקוח. katsmanlaw.co.il עורך די ן בחיפה - עורך דין בתל אביב.