בקיזוז כל החובות הבעל קיבל את חלקה של האישה בדירה

בקיזוז כל החובות הבעל קיבל את חלקה של האישה בדירה

בהתאם לסעיף 5 לחוק יחסי ממון בין בני הזוג, תשל"ג-1973 אכן כל אחד מבני הזוג זכאי למחצית שוויים של כלל נכסי בני הזוג, אולם צריך לקחת בחשבון כי בהתאם לסעיף 32 חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 כל שותף בנכס מקרקעין חייב לשאת גם בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו.

בפרשה הנ"ל האישה עזבה את הבעל, התגרשה ממנו ובמשך כ- 10 שנים התגוררה ברוסיה. יום אחד היא חפצה לקבל את מחצית מהשווי בדירה המשותפת, אולם התברר כי היא במהלך כל אותן השנים היא לא השתתפה בתשלומי משכנתא, ארנונה, שיפוצים והוצאות אחרות.

לאחר קבלת חוות דעת של השמאי התברר כי יתרת החוב של האישה בהוצאות הנ"ל יותר גבוהה מהשווי של החלקה שלה בדירה.

בתיק הנ"ל עורכי דין ממשרדנו הגישה נגד האישה תביעה לפסק הדין הצהרתי ובית המשפט קבע כי הבעל לאחר כל הניכוים זכאי לקבל את חלקה של האישה בדירה ונתן הוראה ללשכת רישום המקרקעין להעביר את חלקה של האישה ע"ש הבעל.

 

זקוק לעזרה?

השאירו בקשה להתייעצות:

אנו מגיבים בדרך כלל תוך שעתיים    אריאל כצמן. עורך דין בחיפה ובתל אביב

    משרדנו נוסד ע"י עו"ד ונוטריון אריאל כצמן, אשר הוסמך לעריכת דין ב-31/05/1999. משרדנו עובד בהצלחה ומעניק שירותים משפטיים שונים ללקוחות רבים הנמצאים בארץ ובחו"ל. משרדינו נוסד בשנת 2001 לאחר שמייסד המשרד, עורך הדין ונוטריון אריאל רומן כצמן עבד כמתמחה במשרדו של עו"ד יהודה זהבי בת"א (1998-1999) וכעו"ד שכיר במשרד עו"ד דגני, שפירא ושות' בחדרה ונצרת עלית ואצל עו"ד כרמית דרגושנסקי (1999-2001) ברמת גן. ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב (למעלה מ -21 שנה) שצבר בעל המשרד מאפשרים לנו לטפל בנושאים מורכבים ולמצוא פתרונות הטובים ביותר, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים של הלקוח. katsmanlaw.co.il עורך די ן בחיפה - עורך דין בתל אביב.