בית המשפט לענינים מנהליים חייב את משרד הפנים ליתן ללקוחה שלנו את מעמד תושבת קבע

בית המשפט לענינים מנהליים חייב את משרד הפנים ליתן ללקוחה שלנו את מעמד תושבת קבע

הלקוחה שלנו הגיעה לישראל לבעלה, בני הזוג הקימו משפחה. במסגרת הנישואין האלה הלקוחה שלנו קיבלה מעמד בישראל כתושבת אירעית (אשרת א/5) וכעבור 4 שנים של שהיה במעמד א/5 הייתה אמורה לקבל גם אזרחות ישראלית כאשתו של אזרחי ישראלי, אולם קרה אסון- בעלה נפטר.

עם פטירת בעלה הופסקה גם הפרוצדורה המדורגת של קבלת האזרחות הישראלית. הלקוחה שלנו הגישה בקשה למתן מעמד בישראל משיקולים הומנטריים, הוועדות של משרד הפנים דנו בבקשתה כמה שנים. בנתיים הלקוחה שלנו הכירה בישראל בן זוג חדש והחליטה לבנות איתו משפחה חדשה. בן הזוג החדש היה נמצא בהליכי גירושין ממושכים ולכן לא הייתה לו אפשרות להינשא באופן רשמי.

הלקוחה שלנו ובן זוגה החדש הגישו בקשה למשרד הפנים להעניק ללקוחה שלנו מעמד תושבת על בסיס הקשר הזוגי שהיה לה עם בן הזוג החדש, אולם משרד הפנים, כרגיל, התחמחק מלתת תשובה ברורה ובני הזוג נאלצו להגיש עתירה מנהלים לבית המשפט לענינים מנהליים בחיפה.

בית המשפט לענינינם מנהליים בחיפה בתיק עת"מ 524491-11-10 קיבל את התעירה שהגיש משרדנו על החלטתו של משרד הפנים (המנעות מליתן תשובה) וחייב את משרד הפנים להעניק ללקוחה שלנו מעמד תושבת קבע.

 

זקוק לעזרה?

השאירו בקשה להתייעצות:

אנו מגיבים בדרך כלל תוך שעתיים



    אריאל כצמן. עורך דין בחיפה ובתל אביב

    משרדנו נוסד ע"י עו"ד ונוטריון אריאל כצמן, אשר הוסמך לעריכת דין ב-31/05/1999. משרדנו עובד בהצלחה ומעניק שירותים משפטיים שונים ללקוחות רבים הנמצאים בארץ ובחו"ל. משרדינו נוסד בשנת 2001 לאחר שמייסד המשרד, עורך הדין ונוטריון אריאל רומן כצמן עבד כמתמחה במשרדו של עו"ד יהודה זהבי בת"א (1998-1999) וכעו"ד שכיר במשרד עו"ד דגני, שפירא ושות' בחדרה ונצרת עלית ואצל עו"ד כרמית דרגושנסקי (1999-2001) ברמת גן. ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב (למעלה מ -21 שנה) שצבר בעל המשרד מאפשרים לנו לטפל בנושאים מורכבים ולמצוא פתרונות הטובים ביותר, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים של הלקוח. katsmanlaw.co.il עורך די ן בחיפה - עורך דין בתל אביב.