בית המשפט חייב את השותף בהשבת סכום ההלוואה למרות שלא נערכך הסכם הלוואה בכתב

בית המשפט חייב את השותף בהשבת סכום ההלוואה למרות שלא נערכך הסכם הלוואה בכתב

לעיתים קרובות אנשים סומכים אחד על השני ומלווים כסף גם לחברים וגם לשותפים עסקיים מבלי לערוך כל מסמך משפטי, אולם כשמגיע העת להחזיר את החוב לא כל חייב מתנהג בהגינות ומודה בחוב.

כך גם היה במקרה מתואר להלן. הלקוח שלנו ושותפו לשעבר ניהלו ביחד עסק משותף- חנות למחשבים וציוד נלווה. לבקשת השותף הלקוח שלו הלווה לו כמה פעמים סכומים די גדולים. מאחר ובין הצדדים שררו יחסי אמון הלקוח שלנו סמך על שותפו, אולם החיים הענישו את הלקוח לשנו בחומרה על האמון הזה – שותפו פרש מהעסק ו"שכח" על החוב.

אכן, בדרך כלל כדי להוכיח חבות כספית נדרשת ראיה בכתב, אולם העדר הסכם בכתב אינו פוטר את החייב מתשלום החוב.

עורכי דין ממשרדינו הגישו את התביעה לבית משפט השלום בחיפה והצליחו להוכיח את דבר קיום החוב שטרם סולק.

בית משפט השלום בחיפה בתיק א. 15504-07 קיבל את התביעה שלנו וחייב את השותף לשעבר במלוא סכום התביעה וכן בהוצמ"ש ושכ"ט עו"ד.

 

זקוק לעזרה?

השאירו בקשה להתייעצות:

אנו מגיבים בדרך כלל תוך שעתיים    אריאל כצמן. עורך דין בחיפה ובתל אביב

    משרדנו נוסד ע"י עו"ד ונוטריון אריאל כצמן, אשר הוסמך לעריכת דין ב-31/05/1999. משרדנו עובד בהצלחה ומעניק שירותים משפטיים שונים ללקוחות רבים הנמצאים בארץ ובחו"ל. משרדינו נוסד בשנת 2001 לאחר שמייסד המשרד, עורך הדין ונוטריון אריאל רומן כצמן עבד כמתמחה במשרדו של עו"ד יהודה זהבי בת"א (1998-1999) וכעו"ד שכיר במשרד עו"ד דגני, שפירא ושות' בחדרה ונצרת עלית ואצל עו"ד כרמית דרגושנסקי (1999-2001) ברמת גן. ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב (למעלה מ -21 שנה) שצבר בעל המשרד מאפשרים לנו לטפל בנושאים מורכבים ולמצוא פתרונות הטובים ביותר, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים של הלקוח. katsmanlaw.co.il עורך די ן בחיפה - עורך דין בתל אביב.