בית משפט השלום בקרית שמונה דחה את התביעה של בנה"פ נגד הערב עקב הפרת חוק הערבות
פתרון אישי לבעיות מורכבות

בית משפט השלום בקרית שמונה דחה את התביעה של בנה"פ נגד הערב עקב הפרת חוק הערבות

הלקוח שלנו חתם על כתב הערבות להבטחת החזרת ההלוואה שנטל חברו לעבודה מבנק הפועלים.

עקב אי עמידה בתשלומי הלוואה הבנק תבע את הלווה, אך לא הצליח לגבות ממנו את החוב. לאחר קבלת אישור מראש לשכת הוצאה לפועל הבנק בתיק בתיק ת.א. 18654-08-09 הגיש את התביעה גם נגד הערב (הלקוח שלנו).

עורכי דין ממשרדינו בדקו לא רק מסמכי התביעה, אלא גם את המסמכים האחרים שקיבלו מעו"ד שייצג את הבנק וגילו כי הבנק בעת חתימת חוזי ההלוואה וערבות הסתיר מהערב מידע מהותי על מצבו האמיתי של הלווה. כך, למשל, פקידת הבנק שהחתימה את הלקוח שלנו על הסכם ערבות לא גילתה לו כי הלווה עוד לפני ההלוואה נשואה התביעה נטל מהבנק גם הלוואות אחרות מהבנק. כמו כן, התברר כי ללקוח שלנו לא הוסברה מטרת ההלוואה כפי שנדרש לפי סעיף 22 לחוק הערבות.

בית המשפט דחה את התביעה וחייב את הבנק בהוצמ"ש ושכ"ט עו"ד ששילם לנו הלקוח.

 

זקוק לעזרה?

השאירו בקשה להתייעצות:

אנו מגיבים בדרך כלל תוך שעתיים    אריאל כצמן. עורך דין בחיפה ובתל אביב

    משרדנו נוסד ע"י עו"ד ונוטריון אריאל כצמן, אשר הוסמך לעריכת דין ב-31/05/1999. משרדנו עובד בהצלחה ומעניק שירותים משפטיים שונים ללקוחות רבים הנמצאים בארץ ובחו"ל. משרדינו נוסד בשנת 2001 לאחר שמייסד המשרד, עורך הדין ונוטריון אריאל רומן כצמן עבד כמתמחה במשרדו של עו"ד יהודה זהבי בת"א (1998-1999) וכעו"ד שכיר במשרד עו"ד דגני, שפירא ושות' בחדרה ונצרת עלית ואצל עו"ד כרמית דרגושנסקי (1999-2001) ברמת גן. ידע מקצועי ייחודי וניסיון רב (למעלה מ -21 שנה) שצבר בעל המשרד מאפשרים לנו לטפל בנושאים מורכבים ולמצוא פתרונות הטובים ביותר, תוך התחשבות בצרכים המיוחדים של הלקוח. katsmanlaw.co.il עורך די ן בחיפה - עורך דין בתל אביב.